Jesteś w: Strona główna Co nas wyróżnia Rynkowy Lider

Rynkowy Lider

powrót

Jesteśmy wiodącym na polskim rynku podmiotem branży rolno-spożywczej.

ZT Kruszwica S.A. to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej przetwórca nasion oleistych i producent tłuszczów roślinnych.

Specjalizujemy się w produkcji olejów butelkowanych, margaryn, tłuszczów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz produktów dla sektora biopaliw i przemysłu paszowego.

Nasz rynkowy sukces oparty jest z jednej strony o 60 lat prowadzonej produkcji w zakładzie w Kruszwicy, a z drugiej o konsolidację i wykorzystanie potencjału kluczowych podmiotów produkcyjnych w naszym kraju.

Dzięki pozyskaniu inwestora branżowego, firmy Bunge, na przestrzeni ostatnich lat zwiększyliśmy skalę naszego działania przejmując i łącząc m.in.: Ewico Sp. z o.o., ZPT Olvit Sp. z o.o. oraz ZPT Warszawa S.A.

Powstała w wyniku połączenia spółka jest obecnie jednym z największych podmiotów na rynku przetwórstwa rolno­-spożywczego nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy firmą, który dostarcza wartość nie tylko własnym klientom i akcjonariuszom, lecz również otaczającym go społecznościom.