Jesteś w: Strona główna Odpowiedzialność społeczna Forum "Biznes na rzecz bioróżnorodności"

Forum "Biznes na rzecz bioróżnorodności"

powrót

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 20 maja Światowym Dniem Pszczół. ZT Kruszwica, jako inicjator jednego z pierwszych i największych projektów na rzecz różnorodności biologicznej w Polsce - programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, organizuje Forum „Biznes na rzecz bioróżnorodności”.

Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania najciekawszych praktyk biznesu dotyczących tematu ochrony różnorodności biologicznej. Idea Forum przewiduje udział w przedsięwzięciu także ekspertów z dziedziny ekologii, którzy wskażą wyzwania przed którymi stoimy w zakresie ochrony przyrody.

Bioróżnorodność jest dobrem, z którego wszyscy czerpiemy. Coraz więcej firm dostrzega, że różnorodność biologiczna jest nieodłącznym elementem ich biznesu, a podjęcie działań na rzecz jej ochrony, to nie tylko kwestia wizerunkowa, ale także przejaw odpowiedzialnego i długofalowego myślenia o świecie, w którym żyjemy.

Zapraszamy podmioty komercyjne do współtworzenia Forum „Biznes na rzecz bioróżnorodności” i zgłaszania dobrych praktyk. Wydarzenie, podczas którego firmy będą miały okazję zaprezentować swoje inicjatywy przyczyniające się do ochrony różnorodności biologicznej, zaplanowane jest na 18 maja w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że nagłaśnianie dobrych praktyk z tego zakresu będzie inspiracją dla innych do podjęcia działań w tej dziedzinie.

Formularz z opisem dobrej praktyki (inicjatywy) można pobrać tutaj. Wypełniony dokument prosimy odesłać do 30 marca 2018 r. na adres: forum@pomagamypszczolom.pl

Więcej o programie ZT Kruszwica „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” można znaleźć na stronie www.pomagamypszczolom.pl